Sofa z funkcją spania – zalety i wady

Podczas zakupu sofy lub kanapy do mieszkania, często pojawia się pytanie – czy powinna posiadać funkcję spania? Obecnie na rynku, mamy do wyboru wiele wariantów mebli wypoczynkowych, z różnymi wariantami rozkładania. Aby zdecydować się najlepszy dla naszych potrzeb mebel, należy przeanalizować tryb życia domowników i jego docelowe przeznaczenie. Czy sofa z funkcja spania to dobry wybór? Jakie są jej zalety i wady? Wyjaśniamy. 

Spis treści:

  • Łóżko a sofa z funkcją spania
  • Sofa z funkcją spania – zalety i wady
  • Do jakiego mieszkania sofa z funkcją spania?

We wpisie dowiesz się, jakie są główne różnice między klasycznym łóżkiem a sofą z funkcją spania. Przeczytasz jakie są zalety i wady sofy z funkcją spania oraz w jakich wnętrzach najlepiej się ona sprawdzi. 

 

Łóżko a sofa wielofunkcyjna

Główną różnicą pomiędzy składaną sofą a łóżkiem, jest ilość miejsca jaką zajmuje mebel w ciągu dnia. Łóżko to rozwiązanie do dużej sypialni i większego mieszkania, gdzie można sobie pozwolić na niewykorzystywanie miejsca spania w ciągu dnia. Łóżko można pościelić i przykryć narzutą, nie poświęcając zbyt wiele czasu na szykowanie posłania rano i wieczorem. Wadą składanych kanap jest konieczność ich codziennego składania i rozkładania. Na składanej sofie, jakość snu będzie nieco niższa niż na klasycznym łóżku z materacem. Jednakże istnieją na rynku typy wypełnień składanych kanap, które są niezwykle wygodne, elastyczne i zapewniają zdrowy sen. 

 

Sofa z funkcją spania – zalety i wady

Sofa z funkcją spania, to mebel niezwykle wielofunkcyjny. Służy do odpoczynku w ciągu dnia, oglądania telewizji, relaksu w gronie znajomych i rodziny, czy nawet do wygodnego snu. Dzięki funkcji rozkładania jest praktyczny i nie zajmuje wiele miejsca, doskonale sprawdzając się w mniejszych mieszkaniach lub kawalerkach. Mebel rozkłada się przy użyciu niewielkiej siły i posiada wygodną komorę na pościel, którą można schować wewnątrz sofy aby nie przeszkadzała w ciągu dnia. Do wyboru mamy modele sofy o różnych wymiarach i mechanizmach składania. Jeśli jesteś ponadprzeciętnie wysoką osobą, wybieraj dłuższe kanapy, bez wbudowanych bocznych podłokietników – po rozłożeniu sofy, mogą one przeszkadzać w wygodnym wypoczynku.

 

Do jakiego mieszkania sofa z funkcją spania?

Przede wszystkim do mieszkania, w którym liczy się każdy dobrze zagospodarowany metr kwadratowy. Kawalerki i małe mieszkania, powinny być urządzane w sposób przemyślany i uniwersalny. Meble wielofunkcyjne do idealne rozwiązanie do mniejszych wnętrz. Pozwalają na umieszczenie wszystkich niezbędnych rozwiązań do przechowywania na małym metrażu, bez pomniejszania przestrzeni mieszkania. Sofa wielofunkcyjna sprawdzi się idealnie w małej sypialni, w której musi znajdować się dodatkowa np. biurko, garderoba czy szafki nocne. Pościel używana w nocy nie będzie zajmować miejsca w szafie i może być schowana do pojemnika wewnątrz sofy. Składana sofa, to także idealny mebel do mieszkania lub domu, w którym nie przewidziano pokoju dla gości. Składana kanapa zapewni gościom wygodny sen, bez konieczności wynajmowania hotelu.

Start typing and press Enter to search