Na co zwracać uwagę podczas wyboru mebli wypoczynkowych?

Wybór mebli wypoczynkowych musi być dokładnie przemyślaną inwestycją. Z całą pewnością można powiedzieć, że meble wypoczynkowe stanowią centrum towarzyskie mieszkania. To tutaj odbywają się wszelkie ważne rozmowy i spotkania. Salon to także miejsce na wypoczynek. Na sofie w salonie zażywamy codziennego relaksu i spędzamy wolny czas po pracy. Na co zwracać uwagę podczas wyboru mebli wypoczynkowych? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Materiał wykonania
  • Utrzymanie w czystości
  • Wypełnienie i dodatki

We wpisie przeczytasz, na co zwracać uwagę wybierając meble wypoczynkowe, czym kierować się podczas wybierania materiału wypełnienia oraz sposobu utrzymywania mebli w czystości. Dowiesz się także, jakie dodatki i wypełnienie powinien mieć mebel.

 

Materiał wykonania

Meble tapicerowane cieszą się największą popularnością wśród klientów. Wnoszą do wnętrza salonu ciepły i przytulny klimat. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, więc łatwo dopasować je do prawie każdego stylu we wnętrzu. Materiały obiciowe powinny charakteryzować się przede wszystkim praktycznością. Tkanina nie powinna łatwo się odkształcać  i naciągać, być odporna na mechacenie i przecieranie. Jeżeli posiadasz w domu zwierzęta, warto zakupić meble ze specjalną tkaniną obiciową, do łatwego czyszczenia z sierści. Warto zapytać sprzedawcę o wytrzymałość materiału obiciowego który nas interesuje i sprawdzić, czy nada się on do naszych potrzeb. Obicia meblowe wykonane ze skóry naturalnej, są przeznaczone do eleganckich i klasycznych wnętrz. Nadają wnętrzu szlachetny wyraz i są łatwe do sprzątania, zwłaszcza jeśli posiadasz w domu zwierzęta. 

 

Utrzymanie w czystości

Meble tapicerowane powinny być wykonane z plamoodpornych tkanin, które można w łatwy sposób wyczyścić z ewentualnych plam. Istnieją rodzaje tkanin obiciowych, które są hydrofobowe i odpychają krople wody. Można je łatwo zebrać szmatką, nie brudząc rozlanym płynem obicia mebla. Świetnie sprawdzą się meble ze zdejmowanymi pokrowcami, które ściąga się z mebla i pierze w pralce. Meble wykonane ze skóry naturalnej, są bardzo łatwe do utrzymania w czystości na co dzień. Wszelkie plamy, pyły czy kurz, łatwo zbierają się szmatką z powierzchni foteli czy sofy. Jednak meble skórzane należy poddawać systematycznej impregnacji i konserwacji skóry obiciowej. W ten sposób na dłużej pozostaną w idealnym stanie.

 

Wypełnienie i dodatki

Kupując meble do salonu warto dowiedzieć się, z czego wykonane jest wypełnienie mebla. To istotna informacja, ponieważ bezpośrednio dotyczy wygody spania i siedzenia na meblu. Warto zapytać sprzedawcy jak wypełnienie zachowuje się podczas zużywania, czy jest komfortowe w eksploatacji. Rodzaj wypełnienia świadczy o czasie zużycia mebla. Im wypełnienie jest lepszej jakości, tym dłużej zestaw wypoczynkowy będzie stał w naszym salonie. Meble mogą być wypełnione granulatem, pianką poliuretanową, pianką poliuretanową wysokoelastyczną lub pianką i sprężynami. Pianki poliuretanowe zapewniają dużą wygodę, elastyczność siedziska i odporność na odkształcenia. Wybierając meble wypoczynkowe do salonu, zastanówmy się także nad dodatkami. Czy poduszki i podłokietniki wchodzące w skład mebla będą potrzebne? Czy ich wymiary są dopasowane do wzrostu użytkownika? Może potrzebujemy dodatkowej kieszeni w podłokietniku, na pilota czy gazetę? Na takie pytania warto sobie odpowiedzieć, aby zakupić zestaw spełniający wszystkie nasze oczekiwania.

Start typing and press Enter to search

projektor mebli - program umozliwia samodzielne projektowanie mebli