Meble na wymiar – jak przygotować się do projektowania mebli?

Na etapie urządzania domu czy mieszkania istotna jest każda decyzja, ponieważ będzie ona zaważać o komforcie użytkowania przestrzeni przez wiele następnych lat. Projekty gotowych mebli, które są dostępne w sklepach, czasami nie spełniają naszych wymagań kolorystycznych czy praktycznych. Warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Pomogą ci zaprojektować meble dopasowane w 100% do twoich potrzeb i upodobań. Jak się przygotować na spotkanie z projektem? Jak zabrać się za projektowanie mebli na wymiar?

Spis treści:

 • Meble na wymiar – charakterystyka
 • Co przygotować na spotkanie z projektantem?
 • Jak projektować meble?

 

Meble na wymiar – charakterystyka

Jeżeli produkty dostępne w sklepach nie odpowiadają twoim oczekiwaniom, lub chcesz niepowtarzalnych rozwiązań do swojego wnętrza – powinieneś skorzystać z usługi projektowania mebli na wymiar

Projektowanie mebli na wymiar pozwala na najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni i maksymalne jej zagospodarowanie. Projektowanie na wymiar, uwzględnia także możliwości fizyczne użytkownika. Nawet jeśli przestrzeń jest ciasna i ma nietypowy kształt – można wykorzystać jej potencjał, projektując meble specjalnie dla niej dedykowane. To rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza w pomieszczeniach tj. kuchnia i łazienka, które stanowią największe wyzwanie użytkowe. Na rynku jest dostępnych wiele funkcjonalnych rozwiązań zagospodarowania wnętrz szafek, szuflad, czy propozycje do małych przestrzeni np. składane stoły, siedziska ze schowkami itp. Wystarczy dobrze usystematyzowana wiedza projektanta, oraz twoje przemyślenia na temat tego – co chcę osiągnąć w swoim wnętrzu?

 

Co przygotować na spotkanie z projektantem?

Oto kilka wskazówek, które pomogą ci się przygotować na spotkanie z projektantem, tak aby przebiegało ono jak najbardziej skutecznie i produktywne:

 1. Wybierz styl w jakim chcesz aby pomieszczenie było urządzone. Mogą to być inspiracje z Internetu, zdjęcia z innych mieszkań, czy zdjęcia wykonane na ekspozycji sklepowej. Ważne, abyś wiedział co ci się podoba. Jeżeli nie znasz konkretnego stylu nie martw się – projektant widząc twoje upodobania estetyczne, będzie mógł także zaproponować coś ze swojej strony.
 2. Przygotuj wymiary i zdjęcia aranżowanego pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby spotkanie w danej przestrzeni, która będzie projektowana. Umożliwia to sprawdzanie na bieżąco wymiarów, omówienie układu i analizowanie dostępnej przestrzeni. Jeśli nie masz takiej możliwości, przygotuj jak najwięcej materiałów: wymiary i wysokość pomieszczenia, położenie względem kierunków świata, wymierz okna znajdujące się w pomieszczeniu, zmierz na jakiej wysokości znajdują się kontakty i skrzynki z elektryką. Możesz także nagrać film i pokazać go projektantowi – pomoże mu w dokładniejszym wyobrażeniu przestrzeni.
 3. Przeanalizuj wzrost i wiek każdego członka rodziny, który będzie korzystał z danych mebli. Parametry mebli będą musiały być dopasowane tak do najwyższego, jak i do najniższego użytkownika.
 4. Określ wysokość swojego budżetu. To niezwykle istotne podczas wybierania materiałów.
 5. Określ czas, w jakim projekt ma zostać przygotowany i zrealizowany.
 6. Przed spotkaniem możesz przesłać projektantowi wymiary i zdjęcia pomieszczenia, aby miał on czas na przeanalizowanie i przemyślenie rozwiązań.
 7. Określ swoje wymagania – co jest dla ciebie priorytetowe, jakie masz nawyki?
 8. Przygotuj sobie listę pytań do projektanta – w ten sposób na spotkaniu nic ci nie umknie.

 

Jak projektować meble?

Zastanawiasz się jak projektować meble? Oczywiście, nie chodzi tu o to, by zaprojektować meble od początku do końca i wysłać projekt do producenta. Tak naprawdę chodzi o to, by wiedzieć czego oczekuje się od projektanta mebli. Projektowanie mebli na wymiar ze strony klienta zwykle oznacza określenie jak duża powierzchnia mieszkalna ma zostać zastawione meblami oraz do czego te meble mają służyć. Warto dowiedzieć się jak projektować meble jeżeli nie masz specjalne wymaganie odnośnie swojej garderoby lub szafy. Jeśli masz jakieś pytania zadzwoń do nas!

Start typing and press Enter to search