Łóżko tapicerowane – czy warto?

Z całą pewnością można powiedzieć, że łóżko w sypialni to najważniejszy mebel w naszym domu! Od jakości wykonania łóżka i wygody materaca, uzależniony jest zdrowy i efektywny sen. Niewyspanie, może w bardzo negatywny sposób wpływać na naszą wydajność w pracy, powodować rozdrażnienie i spadek humoru. Warto poświęcić więcej czasu i wybrać idealne łóżko. Jeśli zależy ci na łóżku funkcjonalnym, o wysokich walorach estetycznych, powinieneś zainteresować się szeroką ofertą łóżek tapicerowanych. Warto kupić łóżko tapicerowane – to mebel niezwykle trwały i wygodny, cieszący się ciągle niesłabnącą popularnością.

Spis treści:

We wpisie dowiesz się, na co zwracać uwagę wybierając łóżko do sypialni, w jaki sposób mebel reprezentuje nowoczesne podejście do designu. Przeczytasz także jak ważny w łóżku tapicerowanym jest materac oraz czy warto zdecydować się na mebel do spania z szufladami do przechowywania.

Łóżko tapicerowane- na co zwrócić uwagę

Istotnym elementem łóżka tapicerowanego, jest prawidłowo dobrany stelaż. Wybierając stelaż do łóżka, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego wymiar. Łóżko do sypialni mieszczące dwie osoby, powinno posiadać wymiary 140×200 cm lub 180×200 cm. To optymalne szerokości łóżka, które zapewniają wygodny sen obu użytkownikom. Łóżko tego typu charakteryzuje się nieco wyższą konstrukcją niż klasyczny mebel do spania, co jest wyjątkowo sprzyjająca dla osób ze schorzeniami kręgosłupa i dla seniorów. Umożliwia łatwe przejście z pozycji siedzącej do pozycji leżącej. Stelaż jest podzielony na dwie strefy sprężynujące, które zapewniają komfortowy sen użytkownikom, niezależnie od częstotliwości zmiany pozycji podczas snu. Łóżko tapicerowane a łóżko drewniane różni fakt, że posłanie z tkaniny obiciowej nie posiada twardych brzegów oraz obramowania, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla dzieci, tak jak jest to możliwe w przypadku łóżka drewnianego. Tapicerowane łóżko jest także wyborem na lata, ponieważ jego konstrukcja jest opracowana w taki sposób, że produkt cechuje się wysoką trwałością i stabilnością. Niebagatelny jest wybór tkaniny obiciowej , która powinna cechować się wysoką odpornością na przetarcia oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Tkaniny łatwoczyszczące są pokrywane specjalną warstwą, która chroni jej powierzchnię przed większością plam. Powstałe plamy można usunąć jedynie przy użyciu wody i miękkiej gąbki. Tkaniny hydrofobowe cechują się ograniczonym wchłanianiem wilgoci w głąb struktury tkaniny, co powoduje, że rozlana na jej powierzchni ciecz gromadzi się na powierzchni w formie kropli. Płyn można z łatwością zebrać suchą szmatką lub gąbką, nie obawiając się o zabrudzenie mebla. Warto kupić łózko tapicerowane o powierzchni odpornej na zaciągnięcia, które świetnie sprawdzą się jeżeli w domu mieszkają zwierzęta. Zadbajmy także o antyalergiczne właściwości tkaniny obiciowej, aby alergicy mogli korzystać z mebla bez obaw o swój zdrowy sen. Ważnym elementem, na który większość użytkowników nie zwraca dostatecznej uwagi są… nóżki łóżka. Odpowiednio dobrany kolor i wykończenie nóżek może zaważyć o dopasowaniu mebla do stylu wnętrza.

Łóżko tapicerowane- nowoczesne przejście designu

Przymierzając się do kupna posłania i wyboru spośród łóżek tapicerowanych, warto zwrócić uwagę na ich ponadczasowy design. Łóżka tapicerowane występują w bogatej kolorystyce tkaniny obiciowej, co sprawia, że można je dopasować do praktycznie dowolnej przestrzeni. Warto wybrać mebel wyposażony w zagłówek. Ozdobiony pikowaniem lub okuciem, będzie idealnie wyglądał we wnętrzach w stylu klasycznym i glamour. Prosty i geometryczny zagłówek, będzie pasował do wnętrz w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Zagłówek to nie tylko ozdobny element konstrukcyjny łóżka. Jest to najbardziej widoczny po wejściu do pomieszczenia element łóżka, którego estetyka jest niezwykle ważna – jednak posiada on jeszcze inne, dodatkowe funkcje. Przede wszystkim chroni poduszki przed zsuwaniem się za łóżko podczas snu, oraz zapobiega urazom rąk i głowy, mogącym być przyczyną ponadprzeciętnej ruchliwości użytkownika podczas snu. Dodatkowo zwiększa wygodę takich czynności jak czytanie książki lub oglądanie telewizji. Zagłówek w wysokim stopniu stanowi o estetyce łóżka i nadaje mu wyjątkowego charakteru oraz elegancji. Warto dopasować jego kształt i wysokość, do stylu panującego we wnętrzu.

Łóżko tapicerowane z materacem

Materac jest decydującym elementem łóżka do sypialni. Od rodzaju i jakości wykonania materaca, uzależniony jest zdrowy i wydajny sen użytkownika posłania. Istotnym kryterium podczas wyboru odpowiedniego rodzaju materaca, są przede wszystkim jego gabaryty. Szerokość posłania dla jednej osoby, zapewniająca wygodny sen i swobodne ułożenie ciała  to 90 cmDla dwóch osób jest to wymiar 160 lub 180 cm, który dobieramy w zależności od ilości miejsca w sypialni. Kolejnym kryterium jest twardość oraz wypełnienie materaca. Możemy wybierać spośród najróżniejszych typów materacy: sprężynowych, lateksowych, piankowych czy z pianki termoelastycznej. To od użytkownika i jego preferencji zależy twardość materaca, która jest oznaczona współczynnikiem H (hardness), gdzie materac oznaczony symbolem H1 jest materacem najbardziej miękkim, a H4 najtwardszym. Wybór twardości i wypełnienia materaca z pewnością ułatwi wizyta w sklepie, gdzie istnieje możliwość przetestowania zalecanych do naszej budowy ciała i preferencji, rodzajów materacy. Warto przetestować kilka typów materacy zanim podejmiemy decyzję o ich kupnie, ponieważ niepoprawnie dobrany materac może wpływać na złe ułożenie sylwetki w trakcie snu i potęgować bóle układu mięśniowo-kostnego.

Łóżko tapicerowane z szufladami do przechowywania

Łóżka tapicerowane posiadające dodatkowe szuflady do przechowywania, są częściej wybierane przez klientów. Warto kupić łóżko tapicerowane z wbudowanymi szufladami lub pojemnikiem. Różnica między systemem przechowywania polega na różnicy w konstrukcji mebla. Łóżko z pojemnikiem przeważnie otwiera się ku górze, a pojemnik zajmuje całe wnętrze łóżka i nie jest podzielony na komory. Szuflady są umieszczone po bokach łóżka, więc aby się do nich dostać, nie ma konieczności unoszenia posłania. Pojemniki i szuflady umożliwiają higieniczne przechowywanie pościeli, chronią ja przed gromadzącym się kurzem i przedłużają jej trwałość. W wypadku, gdy posiadamy osobną sypialnię i nie ścielimy łóżka codziennie – dodatkowy pojemnik może stanowić przestrzeń do przechowywania poduszek, koców, prześcieradeł czy ubrań sezonowych. Znajdująca się przestrzeń pod materacem zostaje w pełni wykorzystana, a dostępna w pomieszczeniu przestrzeń spożytkowana w 100%.

Start typing and press Enter to search