Łóżka kontynentalne – co to?

Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne dla snu jest odpowiednie łóżko oraz materac. Wygoda ma bardzo duże znaczenie, więc warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które sprawią że każdego poranka wstaniesz wyspany i w pełni zregenerowany. Łóżko kontynentalne to idealna opcja dla każdego, kto ceni sobie wygodę i wysoką jakość.

 

Spis treści

Urządzanie sypialni

Jak zbudowane jest łóżko kontynentalne?

Wybór materaca

Jak twardy powinien być materac?

Zalety łóżka kontynentalnego

Komfort na najwyższym poziomie

Stylowy wygląd

Sterowanie łóżkiem kontynentalnym

Wysoka jakość snu

Wygląd wezgłowia

Łóżko kontynentalne a wygląd pomieszczenia

Ładna pościel

Idealne rozwiązanie dla pary

Personalizowane łóżko i materac

Wygoda na lata

Podsumowanie – co to są łóżka kontynentalne?

 

Urządzanie sypialni

Jeśli chodzi o urządzanie sypialni to warto zadbać o to, by efekt końcowy był dokładnie taki jak sobie wymarzyłeś. Kluczowym elementem w naszej sypialni jest przede wszystkim łóżko. Odpowiednio duże i wygodne łóżko kontynentalne nie tylko wpłynie pozytywnie na lepszy sen, ale również na samą sypialnię pod kątem jej wyglądu.

 

Jak zbudowane jest łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne składa się z dolnej skrzyni, która wypełniona jest sprężynami bonnelowymi. Sprężyny bonnelowe gwarantują w tym przypadku trwałość na lata, a dzieje się tak ze względu na ich dużą wytrzymałość. Skrzynia powoduje również, że całe łóżko jest wyższe. Na nią umieszcza się bowiem najczęściej materac sprężynowy, a na niego z kolei czasem cienki materac nawierzchniowy.

 

Wybór materaca

Odpowiedni materac górny to bardzo istotny wybór, od którego zależy komfort wypoczynku. Warto postawić na jakość – tapicerowane boki materaca wpływają na jego wygląd i solidne wykonanie.

 

Jak twardy powinien być materac?

Twardość materaca to przede wszystkim kwestia indywidualna. Materac wierzchni może być zarówno twardy – jest to dobra opcja dla osób mających problemy z kręgosłupem jak i miękki, jeśli zależy Ci na sporej wygodzie. Możesz wybrać więc to, co spełni Twoje oczekiwania w stu procentach.

 

Zalety łóżka kontynentalnego

Sprężyny w przypadku łóżek kontynentalnych zapewniają wysoką elastyczność powierzchniową – podczas nacisku ciała rozkładają się one na powierzchni całego materaca. Wpływa to pozytywnie na żywotność materaca, w dodatku w przypadku łóżek składających się z dwóch materaców, wysokość pozwala na komfortowe położenie się do łóżka, co przyda się szczególnie osobom starszym.

 

Komfort na najwyższym poziomie

Wybierając łóżko kontynentalne należy wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt, iż łóżko to gwarantuje komfortowe zmienianie pozycji ciała. Na rynku łóżek bez problemu można wybrać model, który spełni wszelkie wymagania.

 

Stylowy wygląd

Kontynentalne łóżko to nie tylko wygoda, ale również wygląd. Wysoki zagłówek czy też tapicerowany szczyt górny nawet w przypadku standardowych modeli sprawiają, że jest to mebel, który wpływa na wygląd danej sypialni.

 

Sterowanie łóżkiem kontynentalnym

Wiele łóżek kontynentalnych wyposażonych jest w silniczek elektryczny, umożliwiający sterowanie łóżkiem wygodnie i bez przeszkód.

 

Wysoka jakość snu

Na łóżka kontynentalne decydują się w dużej mierze osoby, które w szczególny sposób cenią sobie wygodę spania. Dzięki odpowiedniemu materacowi łóżko dopasowuje się do kształtu ciała, co gwarantuje zdrowy sen.

 

Wygląd wezgłowia

Jeżeli chodzi o wezgłowie to zdecydowanie najbardziej popularne są tapicerowane elementy. Jest to coś, co stanowi jeden z podstawowych elementów, które wyróżniają każde łóżko kontynentalne.

 

Łóżko kontynentalne a wygląd pomieszczenia

Łóżka kontynentalne prezentują się zdecydowanie lepiej niż standardowe modele i pozwalają na urządzenie sypialni w wyjątkowy sposób. Taki rodzaj łóżka daje wiele możliwości i pozwala zaaranżować dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu, by całość robiła wrażenie.

 

Ładna pościel

Do odrębnych części łóżka składa się również pościel oraz poduszki do spania. Dzięki temu cały mebel jest kompletny, więc warto dobrać coś, co będzie idealnie do siebie pasować.

 

Idealne rozwiązanie dla pary

Wiele osób zgodzi się z tym, że łóżko kontynentalne jest perfekcyjną opcją dla dwóch osób. Dzieje się tak za sprawą jego sporego rozmiaru i wygody jaką gwarantuje.

 

Personalizowane łóżko i materac

Swoje łóżko oraz materac można dodatkowo spersonalizować, dzięki czemu będzie ono jeszcze wygodniejsze. Szczególnie dotyczy to materaca sprężynowego, który może być idealnie dopasowany pod daną osobę.

 

Wygoda na lata

Łóżka kontynentalne składają się z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu jest to coś, co bez problemu wytrzyma przez długie lata użytkowania.

 

Podsumowanie – co to są łóżka kontynentalne?

Łóżko kontynentalne to idealny wybór do każdej sypialni. Wytrzymuje duży ciężar, skrzynia i materac wykonany w technologii sprężynowej kieszonkowej zwiększają wysokość łóżka i dopasowują się do kształtów ciała, a efektywne odprowadzanie wilgoci zapewnia dodatkowy komfort podczas spania i wypoczynku.

Start typing and press Enter to search