Jakie meble wypoczynkowe do małego salonu?

Chyba nikt z nas, nie jest w stanie wyobrazić sobie salonu, bez znajdującego się w jego centralnej części zestawu wypoczynkowego. Wygodna sofa w pokoju dziennym, to mebel niezbędny do wypoczynku w gronie najbliższych. W większych miastach powstaje coraz więcej mieszkań o niewielkich metrażach, których zaaranżowanie wymaga nie lada umiejętności i poświęcenia sporej ilości czasu. Zagospodarowanie małego salonu w funkcjonalny i modny sposób, umożliwiają istniejące na rynku meble wielofunkcyjne. Jakie meble wypoczynkowe do małego salonu? Odpowiadamy.


Spis treści:

  • Jakie meble wypoczynkowe do małego salonu?
  • Jaki kolor mebli wypoczynkowych do małego salonu?

We wpisie dowiesz się, jakie meble wypoczynkowe wybrać do małego salonu, oraz jaki kolor mebli wypoczynkowych najlepiej zastosować w małym salonie.

Jakie meble wypoczynkowe do małego salonu?

Wybór mebli wypoczynkowych do niewielkiego salonu, jest sporym wyzwaniem. Jednak współczesne rozwiązania wdrażane przez marki meblowe, umożliwiają wygodne zaaranżowanie nawet niewielkiej przestrzeni. Warto zwrócić uwagę na rozkładane meble wypoczynkowe. Umożliwiają one wygodne aktywności w ciągu dnia, takie jak oglądanie telewizji, czytanie książek czy rozmowy z członkami rodziny, ale także są świetną alternatywą, gdy nie posiadamy w swoim mieszkaniu dodatkowego pokoju dla gości. Rozkładana sofa sprawdzi się, gdy niespodziewani goście postanowią zostać u nas na noc. Rozkładane meble wypoczynkowe dają także możliwość przechowywania pościeli, wewnątrz komory wbudowanej w konstrukcję mebla. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w szafie lub garderobie. Możemy wybierać między sofą z podłokietnikami lub bez, z dodatkowymi kieszeniami czy profilowanymi zagłówkami. Niektóre sofy posiadają w zestawie dodatkowe pufy, podnóżki lub fotele, które pomagają kształtować dopasowaną do użytkownika, wielofunkcyjną przestrzeń. Do małego salonu wybierajmy raczej pufy z umieszczonymi wewnątrz schowkami, niż mocno rozbudowane w formie fotele.

Jaki kolor mebli wypoczynkowych do małego salonu?

Urządzając mały pokój dzienny warto zastosować kilka zabiegów, które wpłyną na optyczne powiększenie przestrzeni. Jeśli salon jest utrzymany w stonowanych jasnych kolorach, powinniśmy wybierać meble wypoczynkowe w tonacji jasnej. Meble nie będą się odcinać na tle pokoju i optycznie poszerzą przestrzeń. Jasne meble oraz ściany nie tylko powiększają przestrzeń, ale także odbijają światło dzienne rozjaśniając pomieszczenie. Nogi lub poręcze sofy mogą być wykonane z drewna lub chromowanej stali. Drewno ociepli jasną aranżację pomieszczenia, z kolei chromowane elementy, będą skutecznie odbijać światło i otoczenie. Nad sofą zamiast obrazu czy grafiki, można zawiesić większych rozmiarów lustro, które odbije pomieszczenie, nadając mu przestrzenności. Jeżeli zależy nam na podkreśleniu sofy, warto zdecydować się na zestaw wypoczynkowy w kolorze o ton ciemniejszy, niż kolor zastosowany na ścianach. Spójność kolorystyczna zostanie zachowana, a sofa wybije się na pierwszy plan. Warto wybierać zestawy wypoczynkowe na nóżkach, które wydają się lżejsze i bardziej filigranowe.

Start typing and press Enter to search