Jak wycenić meble na wymiar?

Niekiedy dopasowanie mebli do wnętrza bywa trudne. Borykasz się z poszukiwaniem mebli już długi czas? Wszystkie gotowe rozwiązanie nie przynoszą zadowolenia i w rezultacie nadal nie podejmujesz decyzji zakupowej? Jeśli tak, to warto przemyśleć zakup mebli na wymiar. Meble na wymiar to inwestycja, która choć może kosztować nas trochę więcej, to gwarantuje dobrze dopasowane i idealnie dobrane do wnętrza meble. Sprawdź, jak wycenić meble na wymiar i co wpływa na finalną cenę zamówienia.

Spis treści

Czym są meble na wymiar?

Meble kuchenne do zabudowy

Meble kuchenne na wymiar – rodzaj frontów

Jak wycenić meble na wymiar – metody

Od czego zależy cena mebli?

Wycena mebli kuchennych na podstawie wyposażenia

Wycena mebli kuchennych z uwzględnieniem szafek narożnikowych

Meble na wymiar – wycena w zależności od materiałów

Podsumowanie – cena mebli na wymiar

Czym są meble na wymiar?

Zastanawiasz się, które z mebli możemy nazwać meblami na wymiar? Niezależnie od tego, czy szukasz mebli pokojowych, do sypialni, a może przedpokoju – we wszystkich tych miejscach meble na wymiar mogą być doskonałym rozwiązaniem. Wszystko zależy od Twoich preferencji i co ważniejsze – od wymagań pomieszczenia.

Wybór odpowiednich mebli ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Ponieważ to one bezpośrednio wpływają na fakt, czy pomieszczenie jest funkcjonalne i praktyczne oraz czy używanie go sprawia nam radość i przyjemność, czy wręcz odwrotnie. Niekiedy dochodzi do sytuacji, gdzie ogólnodostępne rozwiązania meblowe nie sprawdzają się w naszych pomieszczeniach. Czy wtedy musimy z nich rezygnować? Czy jedynym rozwiązaniem jest poddanie się w poszukiwaniach i pogodzenie z losem, w którym nie ma miejsca na meble? Oczywiście, że nie! Oprócz gotowych mebli na rynku dostępne są także meble na wymiar. Czyli takie meble, które zostaną dopasowane indywidualnie do Twojego domu i pomieszczeń.

Nie jest tajemnicą, że robimy wszystko, aby spędzanie czasu w domu i wykonywanie najprostszych codziennych obowiązków było łatwiejsze i wygodniejsze. Dlatego tak dużą uwagę przywiązujemy do mebli. Coraz częściej Klient sklepu meblowego decyduje się na skorzystanie z usług i wyceny mebli na wymiar. Dlaczego? Ponieważ niezależnie od tego, czy urządzasz nowe mieszkanie, czy prowadzisz gruntowny remont w starym, to jak będą wyglądać meble i akcesoria ma ogromne znaczenie. Wybierając meble na wymiar do swojego domu możesz być pewien, że spełnią one Twoje nawet najbardziej wygórowane potrzeby. Co więcej, zakup mebli na wymiar umożliwia większe dopasowanie mebli w domu do aranżacji i wyposażenia wnętrza.

Dzięki ofercie mebli na wymiar zyskujesz pewność, że każdy centymetr kwadratowy Twojego domu lub mieszkania zyska na znaczeniu. Meble na wymiar sprawdzą się zarówno w sytuacji, w której nie masz za wiele miejsca w domu, jak i tam, gdzie przestrzeń nie jest problemem. Meble na wymiar to wygoda, z której warto skorzystać.

 

Jak wycenić meble na wymiar – metody

Prowadząc zakład stolarski lub zajmując się produkcją i dystrybucją mebli do zabudowy lub mebli na wymiar musisz wiedzieć, jak wycenić meble na wymiar. Ta umiejętność również przyda się wtedy, gdy szukamy takich rozwiązań do własnego domu. Dzięki tej wiedzy zyskujesz pewność i pewną swobodę, że firma nie oszuka cię już na etapie wyceny projektu. Cennik usług może różnić się w zależności nie tylko od firmy, ale także od samego produktu. Należy liczyć się z tym, że koszt wykonania usługi (wycena, projekt i montaż mebli) może być różny.

Najbardziej sprawdzoną metodą na dokonanie wyceny jest… połączenie pomiarów z rysunkiem. Dokładne zmierzenie pomieszczenia, wnęk czy wszelkich obecnych rozwiązań budowlanych powinno być wsparte szkicem z planowanym układem mebli. Wystarczy, że pod ręką będziesz mieć miarkę, kartkę papieru i ołówek lub długopis. Dobrze jest, żeby taki prototyp projektu zawierał nie tylko wymiary, ale także konkretne elementy wyposażenia.

W szkicu powinna znaleźć się informacja, czy szkło lacobel pojawi się w meblach oraz na jaki rodzaj frontów się decydujesz. Ważne jest, aby uwzględnić wszystkie ważne dla Ciebie elementy w aranżacji pokoju. Tylko w ten sposób na etapie wyceny i projektu uzyskasz oczekiwany i zadowalający efekt.

Od czego zależy cena mebli?

Co wpływa na wycenę mebli? Przede wszystkim:

  • rodzaj materiału (czy będzie to np. drewno, płyty MDF, płyta wiórowa),
  • rodzaj frontów
  • jakie blaty wybierzesz,
  • dokładny wymiar mebli,
  • zawiasy,
  • oświetlenie i jego typ,
  • uchwyty.

Wycena mebli na wymiar uwzględnia wiele czynników. Popularne w ostatnim czasie są dodatkowe akcesoria i rozwiązania, które usprawniają korzystanie z mebli. Coraz częściej w szufladach montuje się:

  • nowoczesne prowadnice z hamulcem cichy domyk,
  • podnośniki klap aventos hks komplet,
  • mechanizmy do szafek narożnikowych.

Wybór tych rozwiązań wpływ anie tylko na użyteczność i funkcjonalność mebli, ale także na ich praktyczność i żywotność. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możesz być pewny, że szafki, szuflady będą służyć Ci przez długi, długi czas.

Meble na wymiar – wycena w zależności od materiałów

Musisz wiedzieć, że na cenę za tego rodzaju usługę wpływa wiele czynników. Jednym z nich z pewnością jest jakość materiału, z którego będą wykonane meble. Im będzie ona wyższa, tym również cena materiału pójdzie w górę, a co za tym idzie – ostateczna kwota za wykonanie zabudowy z meblami na wymiar.

Jednak decydując się na meble na wymiar musisz wiedzieć od samego początku, że jest to usługa, która zarówno gwarantuje komfort i wygodę w planowaniu aranżacji wnętrza, jak i może nas kosztować więcej niż ogólnodostępne meble w salonach meblowych. Jednak mimo tej wady, takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością i stale zdobywa swoich zwolenników.

Rozsądnie jest sięgać po wysokiej jakości materiały, dzięki którym Twoje nowe meble będą służyć Ci przez długi czas. A ich wymiana nie będzie tak szybko konieczna, jak w przypadku tańszych odpowiedników.

Podsumowanie – cena mebli na wymiar

Meble na wymiar to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej Polaków. Dlaczego? Ponieważ gwarantuje ono komfort i wygodę przy aranżacji nowego mieszkania oraz remontowaniu starych pomieszczeń w domu. Meble pokojowe czy do innego pokoju w domu na wymiar to gwarancja tego, że będą one idealnie komponowały się nie tylko z całą aranżacją, ale także ze schematem zabudowy i zastosowanymi rozwiązaniami.

Oczywiście cennik takich usług może diametralnie się różnić – wszystko zależy zarówno od firmy, z której usług korzystamy, jak i od materiału i rozwiązań, na które się decydujemy. Oczywiście meble z drewna będą droższe od odpowiedników z tanich laminatów. Jednak już na etapie planowania i projektowania warto dobrze przeanalizować wybór materiału. Choć laminaty będą tańsze od drewna, to w końcowym rozrachunku mogą one kosztować nas więcej. Drewno wytrzyma o wiele dłużej i będzie zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania. Dlatego jęsli chcesz, żeby meble służyły Ci przez kilka lub nawet kilkanaście lat, wybierz lepszej jakości materiały, z których będą one wykonane.

Weź pod uwagę już na samym początku zastosowane rozwiązania, dzięki którym korzystanie z mebli w każdym pomieszczeniu Twojego domu będzie o wiele praktyczniejsze i wygodniejsze.

Start typing and press Enter to search

Ile kosztuje kuchnia na wymiar