Jak wycenić meble na wymiar?

Niekiedy dopasowanie mebli do wnętrza bywa trudne. Borykasz się z poszukiwaniem mebli już długi czas? Wszystkie gotowe rozwiązanie nie przynoszą zadowolenia i w rezultacie nadal nie podejmujesz decyzji zakupowej? Jeśli tak, to warto przemyśleć zakup mebli na wymiar. Meble na wymiar to inwestycja, która choć może kosztować nas trochę więcej, to gwarantuje dobrze dopasowane i idealnie dobrane do wnętrza meble. Sprawdź, jak wycenić meble na wymiar i co wpływa na finalną cenę zamówienia.

Spis treści

Czym są meble na wymiar?

Meble kuchenne do zabudowy

Meble kuchenne na wymiar – rodzaj frontów

Jak wycenić meble na wymiar – metody

Od czego zależy cena mebli?

Wycena mebli kuchennych na podstawie wyposażenia

Wycena mebli kuchennych z uwzględnieniem szafek narożnikowych

Meble na wymiar – wycena w zależności od materiałów

Podsumowanie – cena mebli na wymiar

Czym są meble na wymiar?

Zastanawiasz się, które z mebli możemy nazwać meblami na wymiar? Niezależnie od tego, czy szukasz mebli kuchennych, do sypialni, a może przed pokoju – we wszystkich tych miejscach meble na wymiar mogą być doskonałym rozwiązaniem. Wszystko zależy od Twoich preferencji i co ważniejsze – od wymagań pomieszczenia.

Wybór odpowiednich mebli ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Ponieważ to one bezpośrednio wpływają na fakt, czy pomieszczenie jest funkcjonalne i praktyczne oraz czy używanie go sprawia nam radość i przyjemność, czy wręcz odwrotnie. Niekiedy dochodzi do sytuacji, gdzie ogólnodostępne rozwiązania meblowe nie sprawdzają się w naszych pomieszczeniach. Czy wtedy musimy z nich rezygnować? Czy jedynym rozwiązaniem jest poddanie się w poszukiwaniach i pogodzenie z losem, w którym nie ma miejsca na meble? Oczywiście, że nie! Oprócz gotowych mebli kuchennych czy to do innego pomieszczenia na rynku dostępne są także meble na wymiar. Czyli takie meble, które zostaną dopasowane indywidualnie do Twojego domu i pomieszczeń.

Nie jest tajemnicą, że robimy wszystko, aby spędzanie czasu w domu i wykonywanie najprostszych codziennych obowiązków było łatwiejsze i wygodniejsze. Dlatego tak dużą uwagę przywiązujemy do mebli. Coraz częściej Klient sklepu meblowego decyduje się na skorzystanie z usług i wyceny mebli na wymiar. Dlaczego? Ponieważ niezależnie od tego, czy urządzasz nowe mieszkanie, czy prowadzisz gruntowny remont w starym, to jak będą wyglądać meble i akcesoria ma ogromne znaczenie. Wybierając meble na wymiar do swojego domu możesz być pewien, że spełnią one Twoje nawet najbardziej wygórowane potrzeby. Co więcej, zakup mebli na wymiar umożliwia większe dopasowanie mebli w domu do aranżacji i wyposażenia wnętrza.

Dzięki ofercie mebli na wymiar zyskujesz pewność, że każdy centymetr kwadratowy Twojego domu lub mieszkania zyska na znaczeniu. Meble na wymiar sprawdzą się zarówno w sytuacji, w której nie masz za wiele miejsca w domu, jak i tam, gdzie przestrzeń nie jest problemem. Meble na wymiar to wygoda, z której warto skorzystać.

Meble kuchenne do zabudowy

Kuchnia to praktycznie w każdym domu najważniejsze miejsce, wręcz serce każdego budynku. Wielu z nas zwraca uwagę na to, w jaki sposób jest ona zorganizowana. Obecność mebli kuchennych w tym pomieszczeniu jest rzeczą oczywistą. Jednak czasami w zależności od tego, czy kuchnia jest zamknięta czy otwarta i połączona z jadalnią zależy również ich umiejscowienie i organizacja.

Elementami wyposażenia kuchni nie są tylko meble kuchenne. W zabudowie kuchennej istotną rolę odgrywają także sprzęty AGD. Niestety rzadko kiedy zdarza się, że gotowe i ogólnodostępne meble uwzględniają miejsce zabudowę sprzętów. Takie rozwiązanie to rozsądna oszczędność miejsca. Zagospodarowanie przestrzeni jest kluczowe zwłaszcza w kuchni. Dlatego bardzo ważne jest, żeby meble uwzględniały takie rozwiązania, jak np. zabudowa piekarnika, odpowiednio, indywidualnie dobrane szuflady i ich rozmiar. Szukając rozwiązania, które będzie maksymalnie dopasowane do Twoich wymagań i równocześnie do przestrzeni kuchennej dobrą decyzją będą meble kuchenne do zabudowy. Dzięki temu w szybki i efektywny sposób zadbasz o swoją kuchnię i jakość mebli kuchennych.

Montaż kuchni do zabudowy i na wymiar może być rzeczą skomplikowaną. Jednak wcześniejsze staranne wymierzenie elementów (np. rozmiar szuflad, wysokość zabudowy górnej) są bardzo ważne. Musisz wiedzieć, że cena ostateczna będzie różniła się w zależności od wielu czynników. Jednak już w kosztach wyceny uwzględnione są między innymi : podnośniki klap, zawiasy, szuflady, nowoczesne prowadnice, blaty, fronty, uchwyty).

W meblach do każdego pomieszczenia, zwłaszcza do kuchni efekt końcowy i cała aranżacja pomieszczenia ma ogromne znaczenie. Dlatego tak ważne jest, aby projekt zabudowy spełniał Twoje najśmielsze oczekiwania. Istotne jest to, w którym miejscu znajdzie się lodówka, czy uwzględniona jest obecność mikrofali oraz czy fronty będą odporne na zarysowania i zabrudzenia. Wybór odpowiednich dla siebie rozwiązań sprawi, że przez długi czas będziesz cieszyć się nową i stworzoną specjalnie dla Ciebie kuchnią.

Meble kuchenne na wymiar – rodzaj frontów

Meble do zabudowy, podobnie jak meble na wymiar czy te ogólnodostępne różnią się między sobą nie tylko wielkością czy zastosowanymi rozwiązaniami, ale także istotnym rozróżnieniem wśród mebli jest rodzaj frontów.

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie spotkać można podstawowe fronty. Wśród nich najczęściej wymienia się:

 • fronty z laminatu,
 • fronty okleinowe,
 • fronty z drewna,
 • fronty lakierowane (czyli front z płyty MDF lub płyty MDP po procesie lakierowania),
 • fronty akrylowe.

Oczywiście są to rozwiązania, które spotkać można najczęściej. Istotą jest, aby elementy wyposażenia, na które się zdecydujesz maksymalnie współgrały z Twoimi oczekiwaniami. Dlatego wybierz rodzaj frontów, który Ci się podoba.

Fronty mają ogromną rolę zarówno w kuchni, sypialni, jak i pokoju dziennym. Dlaczego? Ponieważ to one wpływają bezpośrednio na to, jak wyglądają zabudowania oraz czy współgrają z aranżacją wnętrza. Projekt mebli do zabudowy musi uwzględniać nie tylko miejsce, w którym stanie lodówka, rozmiar mikrofali czy szerokość szuflad, ale także właśnie rodzaj frontów i ich kolor. Musisz liczyć się z tym, że wybór odpowiedniego rodzaju może nie być łatwy. Warto na spokojnie przemyśleć decyzję o wyborze. Czasami dobrym rozwiązaniem jest projekt, który będzie uwzględniał kilka rodzajów frontów. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, jak dany front prezentuje się na większym obszarze niż na półce w sklepie.

Pamiętaj! Wybierz rodzaj frontów, który będzie zgodny z Twoimi preferencjami i oczekiwaniami. Wygląd mebli kuchennych i tych do salonu ma ogromne znaczenie. W końcu bezpośrednio wpływa on na to, jak prezentuje się wnętrze. Jeśli lakierowane fronty i ich wysoki połysk Ci się nie podobają, może ciekawą propozycją dla Ciebie będą półmatowe odpowiedniki lub całkiem matowe. Ciekawym rozwiązaniem jest rodzaj frontów, gdzie fronty lub blaty tylko częściowo mają połysk, np. tam gdzie są widoczne boki lakierowane. Dzięki temu, że tylko jedna strona szafek jest w połysku, cała aranżacja nabiera dodatkowego charakteru.

Oprócz tego, że zarówno wycena, jak i projekt muszą bazować na tym, jakie rodzaj frontów wybierzesz, to istotne także są uchwyty szuflad. Klient choć może zmienić zdanie w czasie wyceny, a nawet realizacji, to dobrze jest, aby był on zdecydowany. Dzięki temu projekt i jego realizacja przebiegną szybko i sprawnie.

Jak wycenić meble na wymiar – metody

Prowadząc zakład stolarski lub zajmując się produkcją i dystrybucją mebli do zabudowy lub mebli na wymiar musisz wiedzieć, jak wycenić meble na wymiar. Ta umiejętność również przyda się wtedy, gdy szukamy takich rozwiązań do własnego domu. Dzięki tej wiedzy zyskujesz pewność i pewną swobodę, że firma nie oszuka cię już na etapie wyceny projektu. Cennik usług może różnić się w zależności nie tylko od firmy, ale także od samego produktu. Należy liczyć się z tym, że koszt wykonania usługi (wycena, projekt i montaż kuchni lub innych mebli) może być różny.

Najbardziej sprawdzoną metodą na dokonanie wyceny jest… połączenie pomiarów z rysunkiem. Dokładne zmierzenie pomieszczenia, wnęk czy wszelkich obecnych rozwiązań budowlanych powinno być wsparte szkicem kuchni z planowanym układem mebli. Wystarczy, że pod ręką będziesz mieć metr, kartkę papieru i ołówek lub długopis. Dobrze jest, żeby taki prototyp projektu zawierał nie tylko wymiary, ale także konkretne elementy wyposażenia. Istotne jest, czy w Twojej kuchni, np. pojawi się zabudowa wysoka kosz cargo maxi, zabudowa piekarnika, czy zabudowa dolna narożnik magic corner. Bardzo ważna jest zarówno wysokość zabudowy górnej, jak i dolnej.

W szkicu powinna znaleźć się informacja, czy szkło lacobel pojawi się w kuchni oraz na jaki rodzaj frontów się decydujesz. Ważne jest, aby uwzględnić wszystkie ważne dla Ciebie elementy w aranżacji kuchni. Tylko w ten sposób na etapie wyceny i projektu uzyskasz oczekiwany i zadowalający efekt w kuchni.

Od czego zależy cena mebli?

Co wpływa na wycenę mebli? Przede wszystkim:

 • rodzaj materiału (czy będzie to np. drewno, płyty MDF, płyta wiórowa),
 • rodzaj frontów (na górze i dole),
 • jakie blaty wybierzesz,
 • dokładny wymiar mebli,
 • zawiasy,
 • oświetlenie i jego typ,
 • uchwyty.

Wycena mebli kuchennych i wszystkich mebli na wymiar uwzględnia wiele czynników. Popularne w ostatnim czasie są dodatkowe akcesoria i rozwiązania, które usprawniają korzystanie z mebli. Coraz częściej w szufladach montuje się:

 • nowoczesne prowadnice z hamulcem cichy domyk,
 • podnośniki klap aventos hks komplet,
 • mechanizmy do szafek narożnikowych.

Wybór tych rozwiązań wpływ anie tylko na użyteczność i funkcjonalność mebli, ale także na ich praktyczność i żywotność. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możesz być pewny, że szafki, szuflady będą służyć Ci przez długi, długi czas.

To ile zapłacisz za kuchnię i zabudowę szafek narożnikowych, sprzętu AGD (lodówka, zmywarka) jest kwestią indywidualną. Elementy zabudowy będą różnić się wymiarami, ale i wyglądem. Matowe wykończenia, zabudowa górna (podnośniki klap aventos hks komplet), cokół PCV mogą wpływać na cenę ostateczną. Jeśli chcesz stworzyć idealną kuchnię i aranżację w innym pomieszczeniu musisz dokładnie dokonać pomiarów poszczególnych mebli, całego pomieszczenia oraz uwzględnić wszelkie rozwiązania.

Wycena mebli kuchennych na podstawie wyposażenia

Kuchnie są ważnym elementem naszych domów. Warto zdać sobie sprawę z tego, ze ich aranżacja i wykończenie może być etapem długofalowym, trudnym i żmudnym. W końcu znalezienie idealnych mebli kuchennych może zabrać nam sporo czasu. Zastanawiasz się, jak przyspieszyć te działania? Czy istnieje złoty środek, aby w miarę możliwości szybko cieszyć się swoją nową kuchnią?

Aby usprawnić proces remontu lub aranżacji kuchni warto zastanowić się i odpowiednio zaplanować te prace. Co musisz zrobić? Na samym początku ważne jest, żeby dokonać szczegółowego pomiaru pomieszczenia. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ nowa zabudowa mebli z kuchni może różnić się od tej obecnej.Zweryfikowanie faktycznych wymiarów, wysokości i szerokości ścian ma ogromne znaczenie.

Dobrą praktyką jest także dokonanie wyceny mebli kuchennych na podstawie już posiadanych mebli. Co to oznacza? Że stare meble i stara zabudowa stanowią bazę do wymiany mebli w kuchni. Ich kształt, rozmiar, czy zastosowane rozwiązania (jak np. szkło lacobel, podnośnik do klap aventos hf komplet) mogą pomóc w oszacowaniu kosztów wymiany mebli i remontu.

Musisz jednak pamiętać, aby nie zapomnieć o kilku ważnych decyzjach na etapie projektowania nowej kuchni. Przede wszystkim wybierz rodzaj frontów. Zastanów się, czy meble zostaną uzupełnione przez cokół PCV czy listwy z drewna. Istotne są także szuflady 0 ich rozmiar i zastosowane rozwiązania.

Wycena mebli kuchennych z uwzględnieniem szafek narożnikowych

Podobają Ci się szafki narożnikowe? Planujesz aranżację, wnętrza, która będzie uwzględniała w kuchni obecność szafek narożnikowych? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że taka zabudowa musi być dobrze zaplanowana i zorganizowana.

Szafki narożnikowe mogą różnić się wykończeniem, czy zastosowanymi rozwiązaniami. Dlatego także ich wycena może nieznaczenie się różnić. Ten rodzaj szafek to nie tylko specjalne zawiasy czy fronty, ale także umiejscowienie i organizację. Obecność szafek narożnikowych wymaga od właściciela i projektanta dobrego rozplanowania zabudowy przestrzeni. Tylko w ten sposób szafki tego typu sprawdzą się w kuchni i wywiążą się ze swojego przeznaczenia.

Meble na wymiar – wycena w zależności od materiałów

Musisz wiedzieć, że na cenę za tego rodzaju usługę wpływa wiele czynników. Jednym z nich z pewnością jest jakość materiału, z którego będą wykonane meble. Im będzie ona wyższa, tym również cena materiału pójdzie w górę, a co za tym idzie – ostateczna kwota za wykonanie zabudowy z meblami na wymiar.

Jednak decydując się na meble na wymiar musisz wiedzieć od samego początku, że jest to usługa, która zarówno gwarantuje komfort i wygodę w planowaniu aranżacji wnętrza, jak i może nas kosztować więcej niż ogólnodostępne meble w salonach meblowych. Jednak mimo tej wady, takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością i stale zdobywa swoich zwolenników.

Rozsądnie jest sięgać po wysokiej jakości materiały, dzięki którym Twoje nowe meble będą służyć Ci przez długi czas. A ich wymiana nie będzie tak szybko konieczna, jak w przypadku tańszych odpowiedników.

Podsumowanie – cena mebli na wymiar

Meble na wymiar to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej Polaków. Dlaczego? Ponieważ gwarantuje ono komfort i wygodę przy aranżacji nowego mieszkania oraz remontowaniu starych pomieszczeń w domu. Meble kuchenne czy do innego pokoju w domu na wymiar to gwarancja tego, że będą one idealnie komponowały się nie tylko z całą aranżacją, ale także ze schematem zabudowy i zastosowanymi rozwiązaniami.

Oczywiście cennik takich usług może diametralnie się różnić – wszystko zależy zarówno od firmy, z której usług korzystamy, jak i od materiału i rozwiązań, na które się decydujemy. Oczywiście meble z drewna będą droższe od odpowiedników z tanich laminatów. Jednak już na etapie planowania i projektowania warto dobrze przeanalizować wybór materiału. Choć laminaty będą tańsze od drewna, to w końcowym rozrachunku mogą one kosztować nas więcej. Drewno wytrzyma o wiele dłużej i będzie zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania. Dlatego jęsli chcesz, żeby meble służyły Ci przez kilka lub nawet kilkanaście lat, wybierz lepszej jakości materiały, z których będą one wykonane.

Weź pod uwagę już na samym początku zastosowane rozwiązania, dzięki którym korzystanie z mebli w każdym pomieszczeniu Twojego domu będzie o wiele praktyczniejsze i wygodniejsze.

Start typing and press Enter to search

Ile kosztuje kuchnia na wymiar