Jak dobrać materace do spania?

Czy wiesz, że pierwsze materace stworzono już… w okresie neolitu? Oczywiście nijak miały się one do współczesnych, ponieważ powstawały ze skór zwierzęcych wypełnionych liśćmi. Na szczęście obecnie możemy korzystać z ultrawygodnych materacy, zarówno twardych, jak i miękkich, które różnią się budową oraz zastosowaniem. Jak więc dobrać materac do spania, by każda noc upłynęła w spokoju i wygodzie? Podpowiadamy!

Materace do spania

Jaki jest podstawowy podział materacy? Przede wszystkim ze względu na rodzaj, ponieważ producenci oferują modele sprężynowe, piankowe, lateksowe i kokosowe, które różnią się właściwościami. Jakie polecamy?

Materace do spania sprężynowe

Wśród materacy sprężynowych prym wiodą modele kieszeniowe, multipocket oraz Pocket Plus. Nowoczesne materace sprężynowe wypełniają sprężyny zamknięte w osobnych kieszonkach. Specjalna budowa sprawia, że redukują one przenoszenie drgań, w efekcie czego zapewniają ugięcie tylko tego obszaru łóżka, na którym leży śpiąca osoba. Konstrukcja dopasowuje się do sylwetki, co przekłada się na spokojniejszy sen i znacznie większą wygodę.

Poza tym elastyczność punktowa powoduje, że druga osoba w łóżku nie wyczuwa ruchów śpiącego, więc drgania nie zakłócają jej snu. Materace sprężynowe zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, przy czym wyróżnia je znakomita cyrkulacja. Kiedy kieszonki są uciskane, powietrze zostaje wydmuchiwane na zewnątrz. W efekcie tego kurz, roztocza oraz alergeny nie zalegają w łóżku, co docenią zwłaszcza alergicy.

Materace do spania twarde

Materace sprężynowe to zazwyczaj modele twarde, które dobrze podpierają całą sylwetkę. Skutecznie odciążają kości i mięśnie oraz wpływają na zachowanie wyprostowanej postawy. Twarde materace idealnie nadają się zwłaszcza dla osób z większą masą ciała, ponieważ nie zapadają się one w miękkim materiale. Dla nich polecamy przede wszystkim modele o stopniu twardości H3 lub H4. Natomiast szczupłe osoby spokojnie mogą wybrać materace do spania twarde H1 i H2.

Ekologiczne materace do spania

Musisz wiedzieć, że coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne materace do spania wykonane z bawełny lub maty kokosowej. Miłpsnicy dobrego snu równie chętnie kupują jednak materace piankowe termoelastyczne oraz wysokoelastyczne wykonane z elastycznej i plastycznej pianki bez dodatku sprężyn. Natychmiast dopasowują się do kształtu ciała, dzięki czemu dobrze podpierają sylwetkę, co zapewnia wygodę przez całą noc.

Materace piankowe podobnie jak sprężynowe mają właściwości antyalergiczne i przeciwwilgociowe. Zyskujesz więc pewność, że na posłaniu nie gromadzą się roztocza ani nie rozwija się pleśń.

Materace do spania ranking

O jakości materacy świadczy nie tylko ich rodzaj i materiał, ale i pochodzenie. Dużą popularnością cieszą się materace do spania MK Foam Koło oraz Tempur. MK Foam Koło słynie z nowoczesnych materacy piankowych, lateksowych oraz sprężynowych, ale przede wszystkim z dużych materacy małżeńskich.

Natomiast Tempur to ekskluzywne materace znane na całym świecie, których skład objęto tajemnicą. Materiał TEMPUR® opracowała NASA, by zapewnić większą wygodę astronautom w kombinezonach podczas startu w kosmos. Materace Tempur reagują na ciepło wytwarzane przez ciało, więc każdorazowo dopasowują się do sylwetki, miękko ją otulając, ale przy tym stabilizując postawę. Może i Ty zechcesz wypróbować skuteczność materiału od NASA? Wspomniane materace znajdziesz w naszym sklepie!

Materace do spania – opinie

Jeśli nadal nie masz pewności, jaki materac do spania wybrać, koniecznie poznaj opinie o danych produktach. Warto poczytać fora, na których użytkownicy dzielą się komentarzami na temat poszczególnych modeli. Dzięki temu porównasz materace sprężynowe, piankowe i lateksowe, co pozwoli Ci bez problemu dopasować konkretny produkt na miarę własnych potrzeb.

 

Materace do spania – ceny

Ile kosztują materace do spania? Wysokogatunkowe modele kupisz za kilka tysięcy, zazwyczaj ceny wahają się w przedziale 2000-6000 złotych. Niektóre natomiast są wyceniane indywidualnie, po kontakcie ze sprzedawcą. Pamiętaj, że dobry materac to podstawa dobrego snu – nie tylko zapobiega bólom kręgosłupa, ale i pozwala cieszyć się niezakłóconym odpoczynkiem przez całą noc.

Zobacz również polecane przez nas materace: materace MK Foam Koło.

 

Start typing and press Enter to search

Jak dobrac materac