Jak dobrać materac do łóżka?
Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Łóżko do sypialni powinno nie tylko świetnie się prezentować, ale także idealnie spełniać swoją funkcję. Kupując łóżko do sypialni, warto dłużej zatrzymać się przy wyborze materaca. Prawidłowo dobrany materac jest gwarancją zdrowego i higienicznego snu, od którego zależy nasza kondycja w ciągu dnia. Materac powinien stanowić podparcie dla kręgosłupa i wspierać jego prawidłową postawę. Nawet wysokiej jakości składana sofa czy narożnik, nie zastąpią wygodnego łóżka z materacem. Jak dobrać materac do łóżka? Odpowiadamy.
Spis treści:
- Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?
- Jaki materac do łóżka z pojemnikiem?
- Jaki materac do łóżka drewnianego?
- Jaki materac do łóżka kontynentalnego?
We wpisie dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca, jak dobrać materac do łóżka z pojemnikiem, do łóżka drewnianego i do łóżka kontynentalnego.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?
Poszukiwanie idealnego materaca należy zacząć od rozeznania się w rodzajach produktów, oferowanych przez producentów. Wyróżniamy materace sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe, piankowe, termoelastyczne i kokosowe. Kolejnym istotnym elementem jest dobranie rodzaju materaca do budowy i wagi ciała użytkownika. Wielkość materaca jaka gwarantuje komfortowy sen, powinna wynosić 70 x 200 cm dla jednej osoby. Materac powinien być dłuższy od użytkownika o co najmniej 20 cm. Od wagi ciała użytkownika zależy twardość materaca, która jest wyrażana symbolem od H1 do H5, gdzie materac H5, jest materacem bardzo twardym. Możemy spotkać materace o różnych strefach twardości, które dopasowują się do kształtu ciała. Jeżeli cierpisz na schorzenia kręgosłupa lub układu mięśniowo-kostnego powinieneś to uwzględnić przy wyborze materaca. Nie bez znaczenia jest także preferowana przez ciebie pozycja spania.
Jaki materac do łóżka z pojemnikiem?
Dostępne w sprzedaży łóżka małżeńskie z pojemnikiem, mają wymiary zaczynające się już od 140 x 200 cm. To dobre rozwiązanie do mniejszych sypialni, gdzie każda zagospodarowana przestrzeń jest na wagę złota. Jeżeli twój wybór padł na łóżko z pojemnikiem, należy dobrać do niego odpowiedni rodzaj materaca. Materac do łóżka ze stelażem otwieranym na bok lub do góry, nie może być zbyt ciężki, aby nie utrudniał dostępu do pojemnika wewnątrz łóżka. Łóżko otwierane w sposób łamany, wymaga zastosowania materaca bardziej elastycznego, ponieważ zbyt sztywny materac może uszkodzić konstrukcję łóżka i powodować blokowanie się systemu otwierania komory. Łóżko z pojemnikiem podzielone na dwa posłania, także powinno być wyposażone w osobne materace. Do łóżka z pojemnikiem najlepiej zastosować lekki i elastyczny materac np. piankowy.
Jaki materac do łóżka drewnianego?
Łóżko drewniane cechuje się uniwersalnością i wytrzymałością. Drewno to materiał, który pasuje do wielu aranżacji i wprowadza do pomieszczenia przytulny klimat. Łóżko drewniane łatwo się czyści i podlega renowacji. Pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim, prowansalskim czy nowoczesnym. Możemy wybierać pomiędzy drewnianymi łóżkami o zdobionych formach z bogatymi zagłówkami, łóżkami w stylu vintage lub drewnianymi łóżkami o minimalistycznej formie. Wybierając materac do łóżka drewnianego zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego rozmiar oraz grubość. Materac nie powinien wystawać poza ramę łóżka, ponieważ może się to wiązać z jego niewygodnym użytkowaniem.
Jaki materac do łóżka kontynentalnego?
Łóżko kontynentalne to mebel, który wygląda bardzo luksusowo. Stabilna i wysoka konstrukcja łóżka sprawia, że jest ono chętnie wybierane przez klientów. Łóżko kontynentalne to wyjątkowy rodzaj łóżka, które posiada własny wbudowany system materacy. Łóżko kontynentalne posiada aż trzy rodzaje materacy, które połączone ze sobą tworzą niezwykle wygodne posłanie. Pierwszym typem materaca zastosowanym w łóżku kontynentalnym, jest dolny materac sprężynowy, który gwarantuje odpowiedni poziom elastyczności. Kolejnym materacem we wnętrzu łóżka kontynentalnego jest cieńszy materac właściwy, na którym ułożony jest najcieńszy materac nawierzchniowy. Jego zadaniem jest ochrona spodnich warstw materacy przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.