Czym czyścić meble pokojowe?

Zastanawiasz się, czym czyścić meble pokojowe? Nie wiesz, czym czyścić meble drewniane czy z płyty MDF? Niezależnie od tego, czy kupiłeś meble na wymiar czy w popularnych sklepach, jak np. Ikea czy Black Red White – ważne jest, aby dbać o ich jakość i stan. Dowiedz się czym czyścić meble matowe pokojowe jak i jak czyścić matowe fronty kuchenne. Poznaj domowy sposób na mycie białych mebli i nie tylko.

 

Spis treści

Jak dbać o meble w domu?

Proces czyszczenia mebli

Jak usunąć trudne zabrudzenia?

Jak czyścić drewniane meble?

Jak czyścić meble skórzane?

Meble lakierowane – jak dbać?

Meble tapicerowane – jak czyścić?

Jak czyścić meble białe?

Meble kuchenne – jak dbać?

Potrzebne dodatki

Jakich środków używać?

Czego unikać?

O czym należy pamiętać?

Jak często czyścić meble?

Podsumowanie

 

Jak dbać o meble w domu?

Warto dbać o kondycję mebli. Masz w domu meble drewniane, lakierowane? Musisz regularnie czyścić i dbać o ich kondycję. Dlatego warto wiedzieć, czym czyścić meble kuchenne i jak przygotować się do czyszczenia białych mebli.

 

Proces czyszczenia mebli

Warto regularnie dbać o powierzchnię mebli. Dlaczego? Ponieważ to gwarantuje nie tylko ich nienaganny kolor, ale i świeży wygląd. Warto używać miękkiej szmatki i odpowiednich produktów (np. płyn do mycia szyb), które zadbają o skórzane powierzchnie czy drewniane blaty.

 

Jak usunąć trudne zabrudzenia?

W przypadku większych i trudniejszych do usunięcia zabrudzeń warto posługiwać się wilgotną szmatką lub miękką gąbką. Czyszczenie warto wspomóc delikatnymi środkami, jak np. dobry płyn do mycia naczyń.

 

Jak czyścić drewniane meble?

Zastanawiasz się, jak czyścić meble z drewna? Przecieranie ich wilgotną ściereczką (dobrze odsączoną z wody) pozwoli usunąć zabrudzenia i kurz.

 

Jak czyścić meble skórzane?

Jeśli nie wiesz, jak czyścić meble ze skóry, to musisz wiedzieć, że skórzane powierzchnię wymagają odpowiedniej troski.

 

Meble lakierowane – jak dbać?

Co w przypadku lakierowanych mebli? Drewno z powłoką lakieru nie potrzebuje radykalnych rozwiązań. Produkty, po które warto sięgnąć, to płyn dostępny niemal w każdej drogerii i delikatna ścierka z mikrofibry. Takie połączenie nie pozwoli zarysować mebli.

 

Meble tapicerowane – jak czyścić?

Czyszczenie mebli tapicerowanych odbywa się domowymi sposobami. Wiesz, jak czyścić meble tapicerowane? Tłuste plamy czy inne zabrudzenia znikają w bezpośrednim kontakcie i przy pomocy odkurzacza piorącego. Do ich czyszczenia często wykorzystuje się domowe sposoby, które przy użyciu delikatnych środków czyszczących dbają o wygląd mebli (jak np. pranie tapicerki).

 

Jak czyścić meble białe?

Wiesz czym czyścić białe meble? Jeśli tak to doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest regularność w porządkach ich czyszczeniu. Czy wiesz, jak czyścić białe meble? Jeśli mowa o białych meblach – dobrze sięgać po delikatne produkty, które zadbają o jakość mebli. Warto unikać szorstkich gąbek, które zakończone ostrymi krawędziami mogą uszkodzić konstrukcje mebla.

 

Meble kuchenne – jak dbać?

Co zrobić w przypadku mebli kuchennych? Jakie sposoby na ich czyszczenie są najlepsze? Nie jest tajemnicą, że w kuchni powstaje wiele plam, dlatego warto przygotować się na ich późniejsze czyszczenie. Regularnie wycieraj meble z drewna, aby zachować czystość.

 

Potrzebne dodatki

W najtrudniejszych przypadkach do drewna sprawdzi się płyn do naczyń lub specjalne mleczka czyszczące, które uchronią także przed przedmiotami gorącymi.

 

Jakich środków używać?

Przede wszystkim dedykowanych do surowca, z którego wykonane są meble. Jeśli nie wiesz czym czyścić meble białe lub czym czyścić meble kuchenne zawsze możesz zwrócić się z zapytaniem do producenta lub specjalisty w sklepie.

 

Czego unikać?

Przede wszystkim nieodpowiednich i zbyt silnych środków, które mogą uszkodzić meble.

 

O czym należy pamiętać?

O systematyczności i dobrze dobranych narzędziach i środkach czyszczących.

 

Jak często czyścić meble?

Częstotliwość zależy od Ciebie. Jeśli widzisz, że płyta MDF czy drewno są brudne – przetrzyj. Teraz już wiesz czym czyścić mdf matowy.

 

Podsumowanie

Jeśli chcesz, żeby Twoje mieszkanie było czyste zadbaj o to, co zalega na meblach. Usuwaj kurz, brud i inne zabrudzenia. Warto zadbać nie tylko o skórzane powierzchnie, ale i inne rodzaje mebli. Nie szukajmy radykalnych rozwiązań – czyszczenie mebli powinno być jie tylko efektywne, ale i delikatne.

Start typing and press Enter to search