MATERACE

Wybierz producenta

Solidne Polskie materace w przystępnych cenach

Ekskluzywne materace ze znaną na całym świecie technologią „Tempur”

MASZ PYTANIE?

Skontaktuj się z nami!

Dobór odpowiedniego materaca ma kluczowe znaczenie dla jakości nocnego wypoczynku. Materac wpływa na komfort snu, a także podtrzymuje ciało i zapobiega tym samym bólom pleców, bioder czy karku. Dlatego decyzji o tym, jaki materac do spania wybrać, warto poświęcić nieco czasu i uwagi.

Najlepsze materace do spania – szeroki wybór materacy

Do wyboru mamy wiele rodzajów materaców, a każdy z nich wyróżnia się nieco innymi właściwościami. Na przykład wciąż popularne są materace sprężynowe, jednak dzisiejsze modele różnią się bardzo od tych, na których spali jeszcze nasi rodzice w dawniejszych czasach. Wtedy sprężyny nie były niczym zabezpieczone, materace skrzypiały, a po pewnym czasie twardość sprężyn była mocno odczuwalna. Dzisiaj nie musimy się tego obawiać. W materacach sprężynowych stosuje się zabezpieczająca warstwę pianki, która chroni przed przebijaniem się sprężyn i sprawia, że są one niewyczuwalne podczas użytkowania.

Jeśli chodzi jeszcze o materac sprężynowy, obecnie popularne są modele kieszeniowe. To inne rozwiązanie, które sprawdza się świetnie w przypadku par śpiących na jednym łóżku. Każda sprężyna schowana jest w woreczku materiału – kieszeni. Sprawia to, że każda z nich pracuje samodzielnie. Kiedy więc jedna osoba zmienia pozycję na materacu, sprężyny poruszają się tylko w obrębie jej ciała, dzięki czemu nie przeszkadza to drugiej osobie.

Materac piankowy – idealne podparcie dla kręgosłupa

Materace piankowe to dziś coraz chętniej wybierany typ materaca. Wykonane z pianki poliuretanowej, zapewniają niezwykłą wygodę i wysoki komfort użytkowania. Co jest charakterystyczne dla takich materaców to fakt, że dają uczucie „wtapiania się”. Gdy kładziemy się na materacu piankowym, dopasowuje się on do kształtu ciała, dzięki czemu dobrze je podpiera, a nam jest bardzo wygodnie. Materac lateksowy, odmiana materaca piankowe, to natomiast propozycja dla alergików.

Trzeba tylko pamiętać, aby dobrać odpowiednią twardość materaca. Podstawą jest dobrze dobrany materac. Jeśli wybierzemy zbyt miękki, będziemy mieć trudność ze zmianą pozycji, a ciało nie będzie dobrze podtrzymywane – zapadniemy się. Twardość jeśli chodzi o materace do łóżka należy dobrać do wagi oraz oczekiwań danej osoby. Materace twarde, H4, są odpowiednie dla osób cięższych, natomiast H2, H3 to materace średnio-twarde, najbardziej uniwersalne, dla osób o maksymalnej wadze 80 kg, 90 kg.

U nas znajdziesz szeroki wybór materacy do spania – dopasowane do Twoich potrzeb.

Start typing and press Enter to search